• Live by Night

    ★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Silence

    ★★★½

  • Doctor Strange

    ★★½

  • Jack Reacher: Never Go Back

    ★★

  • The Accountant

    ★★

  • The Magnificent Seven

    ★★

  • War Dogs

    ★★

  • Suicide Squad

  • Jason Bourne

    ★½

  • Shin Godzilla

    ★★★★

  • Hard Target 2

    ★★★

  • Ghostbusters

    ★★★

  • The Infiltrator

    ★★

  • The Legend of Tarzan

    ★½

  • Independence Day: Resurgence

    ★★

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

  • Warcraft

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★

  • Blood Father

    ★★★

  • The Neon Demon

    ★★★

  • Hell or High Water

    ★★★½

  • The Nice Guys

    ★★★½

  • X-Men: Apocalypse

    ★★

  • Daylight's End

  • I Am Wrath

    ★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • Criminal

  • Keanu

    ★★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★

  • Midnight Special

    ★★★

  • Triple 9

    ★★★

  • Deadpool

    ★½

  • Hail, Caesar!

    ★★★

  • 13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

    ★★½

  • The Tiger: An Old Hunter's Tale

    ★★★

  • The Revenant

    ★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • Close Range

    ★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • Creed

    ★★★½

  • In the Heart of the Sea

    ★★½

  • The Big Short

  • Spectre

    ★★

  • The Last Witch Hunter

    ★★½

  • Crimson Peak

    ★★½

  • High-Rise

    ★★★½

  • The Martian

    ★★★

  • Black Mass

    ★★

  • American Ultra

    ★★½

  • The Man from U.N.C.L.E.

    ★★★

  • Straight Outta Compton

    ★★½

  • Fantastic Four

    ★½

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★½

  • 7 Days in Hell

  • Ant-Man

    ★★½

  • Terminator Genisys

    ★★

  • Kill Zone 2

    ★★★★

  • Too Late

    ★★★

  • Jurassic World

    ★★

  • Kung Fury

    ★★½

  • Sicario

    ★★★★

  • Green Room

    ★★★★

  • Tomorrowland

    ★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Spy

    ★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★

  • Furious 7

    ★★★½

  • He Never Died

    ★★★

  • Raiders!: The Story of the Greatest Fan Film Ever Made

  • The Invitation

    ★★★