Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Edit this entry  
10
Purple Hearts

Purple Hearts

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Holiday

Holiday

1938
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Rope

Rope

1948
×
★★★★★
Edit this entry  
31
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Holiday

Holiday

1938
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
28 Days

28 Days

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
We Are Little Zombies

We Are Little Zombies

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
To Catch a Thief

To Catch a Thief

1955
×
★★★
Edit this entry  
20
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Persuasion

Persuasion

2007
×
★★★½
Edit this entry  
18
And Then There Were None

And Then There Were None

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Persuasion

Persuasion

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Watcher

Watcher

2022
×
★★★★
Edit this entry  
12
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
From Here to Eternity

From Here to Eternity

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Elvis

Elvis

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Much Ado About Nothing

Much Ado About Nothing

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Edit this entry  
15
Persuasion

Persuasion

2022
×
Read the review Edit this entry  
14
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
We Lived Alone: The Connie Converse Documentary

We Lived Alone: The Connie Converse Documentary

2014
×
Edit this entry  
30
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
National Theatre Live: Fleabag

National Theatre Live: Fleabag

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Along for the Ride

Along for the Ride

2022
×
★★
Edit this entry  
11
All About Steve

All About Steve

2009
×
★½
Edit this entry  
07
When in Rome

When in Rome

2010
×
★★★½
Edit this entry  
07
Falling for Figaro

Falling for Figaro

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Post Grad

Post Grad

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
G-Force

G-Force

2009
×
Edit this entry  
04
Phat Girlz

Phat Girlz

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Just Married

Just Married

2003
×
★★
Edit this entry  
03
Drive Me Crazy

Drive Me Crazy

1999
×
★★★½
Edit this entry  
02
27 Dresses

27 Dresses

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★
Edit this entry  
26
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Edit this entry  
25
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
How It Ends

How It Ends

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Two Weeks Notice

Two Weeks Notice

2002
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry