Sort by

shea has logged 239 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Edit this entry  
31
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Christmas Under Wraps

Christmas Under Wraps

2014
×
★★
Edit this entry  
26
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
25
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Holmes & Watson

Holmes & Watson

2018
×
Edit this entry  
24
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Family Man

The Family Man

2000
×
★★★★
Edit this entry  
20
Merry Kissmas

Merry Kissmas

2015
×
½
Edit this entry  
19
Christmas in the Smokies

Christmas in the Smokies

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Blackboard Jungle

Blackboard Jungle

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Wild One

The Wild One

1953
×
★★★
Edit this entry  
16
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
½
Edit this entry  
16
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
Edit this entry  
15
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The Holiday Calendar

The Holiday Calendar

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Hereafter

Hereafter

2010
×
★★
Edit this entry  
05
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Widows

Widows

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Christmas at Pemberley Manor

Christmas at Pemberley Manor

2018
×
★½
Edit this entry  
22
My Big Fat Greek Wedding

My Big Fat Greek Wedding

2002
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Forest

The Forest

2016
×
★★★½
Edit this entry  
10
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hasan Minhaj: Homecoming King

Hasan Minhaj: Homecoming King

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
13
First Man

First Man

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Howl

Howl

2010
×
★½
Edit this entry  
05
Venom

Venom

2018
×
★★
Edit this entry  
29
Reality Bites

Reality Bites

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Another Cinderella Story

Another Cinderella Story

2008
×
★★★½
Edit this entry  
16
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★★½
Edit this entry