Sort by

cait has logged 19 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Déjà Vu

Déjà Vu

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Abducted in Plain Sight

Abducted in Plain Sight

2017
×
Edit this entry  
13
Se7en

Se7en

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Camp Rock 2: The Final Jam

Camp Rock 2: The Final Jam

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Camp Rock

Camp Rock

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry