cait has logged 13 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jane Eyre

Jane Eyre

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kindergarten Cop

Kindergarten Cop

1990
×
★★★
Edit this entry  
27
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mr. Bean's Holiday

Mr. Bean's Holiday

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★
Edit this entry  
20
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Brassed Off

Brassed Off

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
27 Dresses

27 Dresses

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry