Sort by

cait has logged 118 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Last Train to Christmas

Last Train to Christmas

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Father of the Bride

Father of the Bride

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Monster in Paris

A Monster in Paris

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Nativity 3: Dude, Where's My Donkey?!

Nativity 3: Dude, Where's My Donkey?!

2014
×
Read the review Edit this entry  
19
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Happening

The Happening

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Sacred Spirit

The Sacred Spirit

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Village

The Village

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Confessions of a Shopaholic

Confessions of a Shopaholic

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Nine Perfect Strangers

Nine Perfect Strangers

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Contagion

Contagion

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★
Edit this entry