Sort by
  • Mrs. Chatterjee Vs Norway

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Gulmohar

    ★★★★

  • The Romantics

  • Pathaan

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

  • GodFather

  • Vikram Vedha

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • Brahmāstra Part One: Shiva

    ★★★

  • Sita Ramam

    ★★★★

  • Darlings

    ★★★½

  • The Gray Man

    ★★

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Sarkaru Vaari Paata

    ★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Sharmaji Namkeen

    ★★★½

  • RRR

    ★★★★½

  • Salute

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Gangubai Kathiawadi

    ★★★★

  • Gehraiyaan

    ★★

  • Shyam Singha Roy

    ★★½

  • 83

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • The Scent of Earth

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Bob Biswas

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Drushyam 2

    ★★★

  • Dhamaka

    ★★½

  • Kurup

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Sooryavanshi

    ★½

  • Jai Bhim

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Sardar Udham

    ★★★★½

  • Rashmi Rocket

    ★★★

  • Sanak

    ★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Republic

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Love Story

    ★★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Being James Bond

  • Chehre

  • Bell Bottom

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Shershaah

    ★★½

  • Dial 100

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Toofaan

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Haseen Dillruba

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Ray

  • Sherni

    ★★★★

  • Luca

    ★★★

  • Aalas Motaapa Ghabraahat

  • Skater Girl

  • Bo Burnham: Inside

  • Friends: The Reunion

  • Radhe

    ½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★