Sort by

shane has logged 268 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
200 Cigarettes

200 Cigarettes

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Bratz: Rock Angelz

Bratz: Rock Angelz

2005
×
Edit this entry  
29
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
This Means War

This Means War

2012
×
★★½
Edit this entry  
28
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Midnight Kiss

Midnight Kiss

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
EverAfter

EverAfter

1998
×
★★★
Edit this entry  
26
Cats

Cats

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Powerpuff Girls: 'Twas the Fight Before Christmas

The Powerpuff Girls: 'Twas the Fight Before Christmas

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
22
M.F.A.

M.F.A.

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Edit this entry  
21
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Edit this entry  
18
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
★★
Edit this entry  
18
Saved!

Saved!

2004
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★½
Edit this entry  
18
And Soon the Darkness

And Soon the Darkness

2010
×
★★★
Edit this entry  
14
Barely Lethal

Barely Lethal

2015
×
Edit this entry  
13
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Noelle

Noelle

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Michelle Wolf: Joke Show

Michelle Wolf: Joke Show

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★½
Edit this entry  
06
Raise Your Voice

Raise Your Voice

2004
×
Edit this entry  
06
Waves

Waves

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Ma

Ma

2019
×
★★½
Edit this entry  
05
The Model

The Model

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Her

Her

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Earthquake Bird

Earthquake Bird

2019
×
★★½
Edit this entry  
30
The Kacey Musgraves Christmas Show

The Kacey Musgraves Christmas Show

2019
×
Read prior review Edit this entry  
29
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★★
Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Just Go with It

Just Go with It

2011
×
★★
Edit this entry  
23
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Us

Us

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Postcards from London

Postcards from London

2018
×
★★
Edit this entry  
21
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★½
Edit this entry  
20
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Iliza Shlesinger: Unveiled

Iliza Shlesinger: Unveiled

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Tiny Furniture

Tiny Furniture

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Seth Meyers: Lobby Baby

Seth Meyers: Lobby Baby

2019
×
★★★★
Edit this entry