Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★
Edit this entry  
12
Ma mère

Ma mère

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
TÁR

TÁR

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Seventh Continent

The Seventh Continent

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
EO

EO

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Caché

Caché

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
White Noise

White Noise

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Kiss of the Dragon

Kiss of the Dragon

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Storytelling

Storytelling

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Safe

Safe

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Clean

Clean

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★½
Edit this entry  
24
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Young Soul Rebels

Young Soul Rebels

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Smile

Smile

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blonde

Blonde

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Elvis

Elvis

2022
×
Read the review Edit this entry  
11
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Stay

Stay

2005
×
★★
Edit this entry  
31
Funny Pages

Funny Pages

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
THX 1138

THX 1138

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Run Lola Run

Run Lola Run

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sid & Nancy

Sid & Nancy

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Clockers

Clockers

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Men

Men

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Into The Night With Harmony Korine and Gaspar Noé

Into The Night With Harmony Korine and Gaspar Noé

×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
I Stand Alone

I Stand Alone

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sex, Lies, and Videotape

Sex, Lies, and Videotape

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Wild Combination: A Portrait of Arthur Russell

Wild Combination: A Portrait of Arthur Russell

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
New Rose Hotel

New Rose Hotel

1998
×
Read the review Edit this entry  
11
Secrets & Lies

Secrets & Lies

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Morbius

Morbius

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pixote

Pixote

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Equilibrium

Equilibrium

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Nowhere

Nowhere

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Naked

Naked

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fresh

Fresh

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Crimes of the Future

Crimes of the Future

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Streetwise

Streetwise

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry