Sort by

Sian has logged 69 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Larry Crowne

Larry Crowne

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Romeo & Juliet

Romeo & Juliet

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Layer Cake

Layer Cake

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Like Father

Like Father

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Tale of the Princess Kaguya

The Tale of the Princess Kaguya

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
30
5 Centimeters per Second

5 Centimeters per Second

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Looper

Looper

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Girl Who Leapt Through Time

The Girl Who Leapt Through Time

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Fog of War

The Fog of War

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
What's Your Number?

What's Your Number?

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Last Witch Hunter

The Last Witch Hunter

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Five-Year Engagement

The Five-Year Engagement

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Darby Forever

Darby Forever

2016
×
★★★½
Edit this entry  
01
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry