Sort by

sicca has logged 28 entries for films during August 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Meg

The Meg

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Toma

Toma

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Don't Make Me Go

Don't Make Me Go

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Jaws

Jaws

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry