Sort by

sicily has logged 51 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
Edit this entry  
31
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Life Itself

Life Itself

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
24
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Kill Bill: The Whole Bloody Affair

Kill Bill: The Whole Bloody Affair

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Walk to Remember

A Walk to Remember

2002
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
26
A Walk to Remember

A Walk to Remember

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Little Women

Little Women

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Grease

Grease

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Hannah Montana: The Movie

Hannah Montana: The Movie

2009
×
★★★
Edit this entry  
27
Handsome Devil

Handsome Devil

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
Kiss and Cry

Kiss and Cry

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
Before We Go

Before We Go

2014
×
★★★½
Edit this entry  
09
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Behind

Behind

2016
×
Edit this entry  
19
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★
Read other review Edit this entry  
12
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Letters to Juliet

Letters to Juliet

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Maurice

Maurice

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry