Sort by
  • Barbarian

    ★★★

  • Nope

    ★★★★★

  • Girl in the Picture

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Keep Sweet: Pray and Obey

  • Obi-Wan Kenobi

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • Moon Knight

    ★★★★

  • The Batman

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★★

  • Scream

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Last of the Grads

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • The Black Phone

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • Spencer

  • Malignant

    ★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • The Cursed

    ★★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★½

  • Jackass Shark Week

    ★★½

  • Far from the Tree

    ★★★★½

  • The Blazing World

    ★½

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★★★

  • Wild Indian

    ★★★½

  • Knocking

    ★★★½

  • In the Earth

    ★★

  • Censor

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★

  • Class Action Park

    ★★★★

  • The Rental

    ★★★½

  • Cursed Films

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Tall Girl

    ★★★★★

  • Just Mercy

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Haunt

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Ma

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • Blow the Man Down

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Pet Sematary

  • Us

    ★★★★★

  • Dumbo

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

  • Treehouse

    ★★½

  • Horror Noire: A History of Black Horror

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★★

  • Holmes & Watson

    ★★½