Sort by
  • Michael

  • Connect

    ★★★

  • The Elephant Whisperers

    ★★★★

  • M3GAN

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • An Action Hero

  • HIT: The 2nd Case

    ★★½

  • Gold

    ★★½

  • Us X Her

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

  • Masooda

    ★★★

  • Mukundan Unni Associates™

  • Monica, O My Darling

    ★★★½

  • Spirited

    ★★½

  • Slumberland

    ★★½

  • Nitham Oru Vaanam

    ★★½

  • Love Today

    ★★★

  • Enola Holmes 2

    ★★★

  • Jaya Jaya Jaya Jaya Hey

    ★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • Selina's Gold

  • Prince

    ★★

  • Ori Devuda..!

    ★★½

  • Ammu

    ★★½

  • Black Adam

    ★★★

  • Lyle, Lyle, Crocodile

    ★★

  • Rorschach

    ★★★

  • Significant Other

    ★★½

  • The Ghost

    ★★

  • Swathi Muthyam

    ★★½

  • GodFather

    ★★½

  • Luckiest Girl Alive

    ★★

  • Kantara

    ★★★★

  • Uuuggghhh

  • Ponniyin Selvan: Part I

    ★★★★

  • Naane Varuvean

    ★★½

  • Werewolf by Night

    ★★★

  • Chup

    ★★★½

  • Dongalunnaru Jagratha

  • Smile

    ★★½

  • Vendhu Thanindhathu Kaadu

    ★★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★½

  • My Policeman

    ★½

  • The Menu

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Causeway

    ★★★

  • Kanam

    ★★★

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★

  • Blonde

  • Brahmāstra Part One: Shiva

    ★★½

  • Pinocchio

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • Little Women

    ★★★

  • Pearl

    ★★★½

  • Lady Chatterley's Lover

  • Bones and All

    ★★½

  • Athena

    ★★★½

  • First Day First Show

  • TÁR

    ★★★

  • Natchathiram Nagargiradhu

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★

  • Liger

  • The Next 365 Days

  • She-Hulk: Attorney at Law

    ★★

  • Thiruchitrambalam

    ★★½

  • Karthikeya 2

    ★½

  • Thallumaala

    ★★★★

  • Laal Singh Chaddha

    ★★★

  • Groot's Pursuit

  • The Little Guy

  • Groot Takes a Bath