• All Too Well: The Short Film

    ★★★★½

  • Love Hard

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★★

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Malignant

    ★★

  • He's All That

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • A Classic Horror Story

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★½

  • Fear Street: 1994

    ½

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • Me Sinto Bem com Você

    ★★★

  • Cruella

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Why Did You Kill Me?

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Get the Goat

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Two Distant Strangers

    ★★½

  • Canvas

    ★★★

  • My First Summer

    ★★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Nocturne

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★★½

  • Concrete Cowboy

    ★★★

  • Chemical Hearts

    ★½

  • Host

    ★★

  • Words Bubble Up Like Soda Pop

    ★★★½

  • Summerland

    ★★★½

  • Dating Amber

    ★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight

    ½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • His House

    ★★★½

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★★

  • The Mole Agent

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Sherlock Holmes and the Adventures of the Furtive Festivity

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★

  • Turma da Mônica: Laços

    ★★★★

  • Ma

    ½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Guava Island

    ★★★½

  • Us

    ★★★★★

  • I See You

    ★★★

  • Good Boys

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Little Monsters

    ★★★½

  • Selah and the Spades

    ★★½

  • The Vast of Night

    ★★½

  • Instant Family

    ★★★

  • mid90s

    ★★½

  • Halloween

    ★★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★½