Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Bad Behaviour

Bad Behaviour

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Strange Days

Strange Days

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
Read the review Edit this entry  
24
When You Finish Saving The World

When You Finish Saving The World

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
House Party

House Party

2023
×
★★½
Edit this entry  
21
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Plane

Plane

2023
×
★★★½
Edit this entry  
18
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Broker

Broker

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
This Place Rules

This Place Rules

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Guest

The Guest

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Naked Singularity

Naked Singularity

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Elvis

Elvis

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
White Noise

White Noise

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★★
Edit this entry  
28
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Roald Dahl's Matilda the Musical

Roald Dahl's Matilda the Musical

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
Roald Dahl's Matilda the Musical

Roald Dahl's Matilda the Musical

2022
×
★★★★
Edit this entry  
25
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hanukkah on Rye

Hanukkah on Rye

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Creed

Creed

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
I Believe in Santa

I Believe in Santa

2022
×
Read the review Edit this entry  
24
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Babylon

Babylon

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Titanic

Titanic

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Elf

Elf

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Whale

The Whale

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
She Said

She Said

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Haru

Haru

1996
×
★★★½
Edit this entry  
05
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Spirited

Spirited

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Strange World

Strange World

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spirited

Spirited

2022
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Menu

The Menu

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
My Father's Dragon

My Father's Dragon

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
Read the review Edit this entry