Sort by

Siegel has logged 107 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Bert Kreischer: Secret Time

Bert Kreischer: Secret Time

2018
×
Edit this entry  
29
Unthinkable

Unthinkable

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Killer Joe

Killer Joe

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Impractical Jokers: The Movie

Impractical Jokers: The Movie

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Hungover Games

The Hungover Games

2014
×
Read the review Edit this entry  
26
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★½
Edit this entry  
26
Six Shooter

Six Shooter

2004
×
Read the review Edit this entry  
26
Villains

Villains

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Castello Cavalcanti

Castello Cavalcanti

2013
×
Edit this entry  
25
The Whole Nine Yards

The Whole Nine Yards

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
21 Grams

21 Grams

2003
×
Edit this entry  
24
Audition

Audition

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bert Kreischer: The Machine

Bert Kreischer: The Machine

2016
×
Edit this entry  
23
Dope

Dope

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mr. Peabody & Sherman

Mr. Peabody & Sherman

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Stuber

Stuber

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Oldboy

Oldboy

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Mother

Mother

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Okja

Okja

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Friday

Friday

1995
×
★★½
Edit this entry  
17
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Bittersweet Life

A Bittersweet Life

2005
×
★★★½
Edit this entry  
17
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Calvary

Calvary

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
17
C'est la Vie

C'est la Vie

2013
×
Read the review Edit this entry  
16
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★½
Edit this entry  
16
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Faults

Faults

2014
×
★★★
Edit this entry  
14
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry