Sort by

Siegel has logged 98 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
100% Wolf

100% Wolf

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Orange Temptation

Orange Temptation

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Love

Love

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
M*A*S*H

M*A*S*H

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bad Black

Bad Black

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Who Killed Captain Alex?

Who Killed Captain Alex?

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Furry Vengeance

Furry Vengeance

2010
×
Read the review Edit this entry  
28
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
My Week with Marilyn

My Week with Marilyn

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Seven Year Itch

The Seven Year Itch

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Desperado

Desperado

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Angst

Angst

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Saint Frances

Saint Frances

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Daytrippers

The Daytrippers

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Nashville

Nashville

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wind in the Trees

Wind in the Trees

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Charlie Wilson's War

Charlie Wilson's War

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Primer

Primer

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Slither

Slither

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lost Weekend

The Lost Weekend

1945
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Nimic

Nimic

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
House

House

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Player

The Player

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Fits

The Fits

2015
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Gothika

Gothika

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Assassin(s)

Assassin(s)

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
My Suicide

My Suicide

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Paris, Je T'Aime

Paris, Je T'Aime

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Taxi

Taxi

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
On the Waterfront

On the Waterfront

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
Spring

Spring

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sweetheart

Sweetheart

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry