Sort by

Siegel has logged 91 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Master Z: Ip Man Legacy

Master Z: Ip Man Legacy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Love on Delivery

Love on Delivery

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Come Together

Come Together

2016
×
Read the review Edit this entry  
29
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Maniac

Maniac

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Shaolin Soccer

Shaolin Soccer

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ip Man 4: The Finale

Ip Man 4: The Finale

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Good, The Bad, The Weird

The Good, The Bad, The Weird

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ip Man 3

Ip Man 3

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ip Man 2

Ip Man 2

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Tom Jones

Tom Jones

1963
×
Read the review Edit this entry  
26
Ip Man

Ip Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
My Spy

My Spy

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Book Club

Book Club

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Phone Booth

Phone Booth

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Eric Andre: Legalize Everything

Eric Andre: Legalize Everything

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Electrocuting an Elephant

Electrocuting an Elephant

1903
×
Read the review Edit this entry  
23
Early Man

Early Man

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Incendies

Incendies

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Falling Down

Falling Down

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Raising Cain

Raising Cain

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
First Man

First Man

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
My Fair Lady

My Fair Lady

1964
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jarhead

Jarhead

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Shaft

Shaft

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Big Shave

The Big Shave

1967
×
Read the review Edit this entry  
19
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Happy-Go-Lucky

Happy-Go-Lucky

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Naked

Naked

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Help

The Help

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry