Sort by

Siegel has logged 114 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Endless

The Endless

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Krisha

Krisha

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dead Man's Shoes

Dead Man's Shoes

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Insidious

Insidious

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Spy

Spy

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
I Spit on Your Grave

I Spit on Your Grave

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Fish Tank

Fish Tank

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Paprika

Paprika

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Impetigore

Impetigore

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Heat

The Heat

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Jesus Rolls

The Jesus Rolls

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
Read the review Edit this entry  
25
Abominable

Abominable

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
My Neighbors the Yamadas

My Neighbors the Yamadas

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Only Tomorrow

Only Tomorrow

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
The Room

The Room

2003
×
Read the review Edit this entry  
24
The Car: Road to Revenge

The Car: Road to Revenge

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Creep

Creep

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pom Poko

Pom Poko

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
We Bought a Zoo

We Bought a Zoo

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Benny's Video

Benny's Video

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Devs

Devs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Vice

Vice

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
I See You

I See You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
All About Nina

All About Nina

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Kinetta

Kinetta

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Art of the Steal

The Art of the Steal

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Car

The Car

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Escape from the 'Liberty' Cinema

Escape from the 'Liberty' Cinema

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
No One Lives

No One Lives

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Chi-Raq

Chi-Raq

2015
×
★★
Read the review Edit this entry