Siegmeme has logged 250 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Cure

Cure

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Who is Arthur Chu?

Who is Arthur Chu?

2017
×
Edit this entry  
30
13 Assassins

13 Assassins

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Fat-Topia

Fat-Topia

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Bitter Rice

Bitter Rice

1949
×
★★★
Edit this entry  
29
Fascination

Fascination

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★½
Edit this entry  
26
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★½
Edit this entry  
24
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Maîtresse

Maîtresse

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Last Movie

The Last Movie

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Chaser

The Chaser

2008
×
★★★★
Edit this entry  
18
Shinjuku Triad Society

Shinjuku Triad Society

1995
×
★★★½
Edit this entry  
14
Yellow Submarine

Yellow Submarine

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Baby Blood

Baby Blood

1990
×
★★★½
Edit this entry  
09
Ex Drummer

Ex Drummer

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ariel

Ariel

1988
×
★★★
Edit this entry  
05
The Lure

The Lure

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ebola Syndrome

Ebola Syndrome

1996
×
★★★
Edit this entry  
01
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★
Edit this entry  
30
Chimes at Midnight

Chimes at Midnight

1965
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★★
Edit this entry  
28
Homicide

Homicide

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Pyewacket

Pyewacket

2017
×
★★
Edit this entry  
23
Goke, Body Snatcher from Hell

Goke, Body Snatcher from Hell

1968
×
★★★½
Edit this entry  
22
La truite

La truite

1982
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Das perfekte Geheimnis

Das perfekte Geheimnis

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Tokyo Fist

Tokyo Fist

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Alphabet

The Alphabet

1968
×
★★★½
Edit this entry  
21
Green for Danger

Green for Danger

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Body Bags

Body Bags

1993
×
★★★½
Edit this entry  
17
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★½
Edit this entry  
17
Santa Sangre

Santa Sangre

1989
×
★★★
Edit this entry  
16
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Edit this entry  
16
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★
Edit this entry  
16
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Bug

Bug

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Spiral

Spiral

1998
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Await Further Instructions

Await Further Instructions

2018
×
Edit this entry  
06
Hunting Scenes from Bavaria

Hunting Scenes from Bavaria

1969
×
★★★★
Edit this entry  
03
Slugs

Slugs

1988
×
★★★
Edit this entry  
03
M.F.A.

M.F.A.

2017
×
Edit this entry  
03
The Rover

The Rover

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★
Edit this entry  
01
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★½
Edit this entry