Siegmeme has logged 19 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Furies

The Furies

2019
×
★★
Edit this entry  
26
The Spirit of the Beehive

The Spirit of the Beehive

1973
×
★★½
Edit this entry  
25
Cube

Cube

1997
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Endless

The Endless

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
The Haunting of Sharon Tate

The Haunting of Sharon Tate

2019
×
½
Edit this entry  
23
The Witch: Part 1. The Subversion

The Witch: Part 1. The Subversion

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
17
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★½
Edit this entry  
16
Love & Pop

Love & Pop

1998
×
★★★½
Edit this entry  
15
Night of the Creeps

Night of the Creeps

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Forest of Love

The Forest of Love

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Video Dead

The Video Dead

1987
×
★½
Edit this entry  
11
Joker

Joker

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
The Hole in the Ground

The Hole in the Ground

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
The Resurrected

The Resurrected

1991
×
★★★½
Edit this entry  
02
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Edit this entry