• Wonder Woman

    ★★★

  • It

    ★★★★

  • The Thing

    ★★★★

  • Princess Mononoke

    ★★★★★

  • Superbad

    ★★★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • mid90s

    ★★★

  • Se7en

    ★★★★½

  • Pet Sematary

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • The Joy Luck Club

    ★★★★½

  • Hotel Rwanda

    ★★★★

  • Silver Bullet

    ★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • Venom

    ★★★★½

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • The Kissing Booth

    ½