• Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★½

  • Clickbait

    ★★★

  • Nine Perfect Strangers

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • A Classic Horror Story

    ★★

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • False Positive

  • Bo Burnham: Inside

    ½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Mare of Easttown

    ★★★½

  • Q: Into the Storm

    ★★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★½

  • Dark Web: Cicada 3301

    ★½

  • Allen v. Farrow

    ★★★★

  • Behind Her Eyes

    ★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • The Little Things

    ★★½

  • Let Them All Talk

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★½

  • Holidate

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Nocturne

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • The Third Day

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ½

  • Antebellum

    ½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Chemical Hearts

    ½

  • The Wrong Missy

  • TFW No GF

  • Evil Eye

    ★★★

  • Kill Chain: The Cyber War on America's Elections

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • After Truth: Disinformation and the Cost of Fake News

    ★★½

  • Little Fires Everywhere

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Hunt

    ★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Brahms: The Boy II

    ½

  • Lost Girls

    ★★

  • Horse Girl

    ★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

  • Shirley

    ★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • A Nasty Piece of Work

    ★★

  • Spies in Disguise

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • Countdown

    ★★★

  • The Addams Family

    ★★★

  • Fractured

    ★½

  • Between Two Ferns: The Movie

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • Pure

    ★★★½

  • K-12

  • The King

    ★★½

  • Joker

    ★★★

  • The Assistant

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½