sienna has logged 65 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Antebellum

Antebellum

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Dark Web: Cicada 3301

Dark Web: Cicada 3301

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Blow

Blow

2001
×
Read the review Edit this entry  
09
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Edit this entry  
25
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Nine Perfect Strangers

Nine Perfect Strangers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Malignant

Malignant

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Clickbait

Clickbait

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
TFW No GF

TFW No GF

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Edit this entry  
01
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★½
Edit this entry  
01
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★
Edit this entry  
01
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★
Edit this entry  
25
Her

Her

2013
×
★★★★
Edit this entry  
23
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Classic Horror Story

A Classic Horror Story

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
False Positive

False Positive

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Carrie

Carrie

1976
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Tale

The Tale

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Us

Us

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Tinker Bell

Tinker Bell

2008
×
Edit this entry  
29
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
It

It

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Superbad

Superbad

2007
×
★★★
Edit this entry  
12
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Edit this entry  
26
Allen v. Farrow

Allen v. Farrow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Behind Her Eyes

Behind Her Eyes

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry