Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Wrong Turn 2: Dead End

Wrong Turn 2: Dead End

2007
×
½
Edit this entry  
07
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★½
Edit this entry  
06
More Than Blue

More Than Blue

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★½
Edit this entry  
08
X

X

2022
×
★★★
Edit this entry  
08
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★
Edit this entry  
03
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★
Edit this entry  
01
Justice League: War

Justice League: War

2014
×
★★★½
Edit this entry  
31
Barbie in A Mermaid Tale

Barbie in A Mermaid Tale

2010
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★★
Edit this entry  
19
Justice League Dark: Apokolips War

Justice League Dark: Apokolips War

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
Barbie and the Diamond Castle

Barbie and the Diamond Castle

2008
×
★★★
Edit this entry  
13
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★
Edit this entry  
02
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Edit this entry  
23
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Edit this entry  
19
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Batman: Under the Red Hood

Batman: Under the Red Hood

2010
×
★★★★
Edit this entry  
12
Justice League: Doom

Justice League: Doom

2012
×
★★½
Edit this entry  
11
Justice League: The Flashpoint Paradox

Justice League: The Flashpoint Paradox

2013
×
★★★★
Edit this entry  
04
Barbie: The Pearl Princess

Barbie: The Pearl Princess

2014
×
★★
Edit this entry  
30
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
29
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★½
Edit this entry  
26
Kinsey

Kinsey

2004
×
★★★
Edit this entry  
20
Gonjiam: Haunted Asylum

Gonjiam: Haunted Asylum

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Heathers

Heathers

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
★★½
Edit this entry  
18
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★½
Edit this entry  
16
Injustice

Injustice

2021
×
★★
Edit this entry  
15
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★
Edit this entry  
09
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
Edit this entry  
06
Everest

Everest

2015
×
★★★
Edit this entry  
05
Anna

Anna

2019
×
★★
Edit this entry  
24
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
28
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★
Edit this entry  
24
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Next 365 Days

The Next 365 Days

2022
×
½
Edit this entry  
06
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★★
Edit this entry  
18
Smile

Smile

2022
×
★★★½
Edit this entry  
16
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★★★
Edit this entry  
18
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★
Edit this entry  
12
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★½
Edit this entry