• I Care a Lot

    ★★★★½

  • Ammonite

    ★★★★★

  • Unpregnant

    ★★★★

  • The World to Come

    ★★★½

  • A Secret Love

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Escape Room

    ★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★★½

  • Princess Cyd

    ★★★★½

  • Inception

    ★★★★★

  • Imagine Me & You

    ★★★★★

  • Saving Face

    ★★★★★

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • But I'm a Cheerleader

    ★★★★½