HiSilas has logged 111 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Konga TNT

Konga TNT

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rudy

Rudy

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kung Pow: Enter the Fist

Kung Pow: Enter the Fist

2002
×
Read the review Edit this entry  
17
I Survived I Kissed Dating Goodbye

I Survived I Kissed Dating Goodbye

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Plumber

The Plumber

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Manborg

Manborg

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
Read the review Edit this entry  
27
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
Read the review Edit this entry  
27
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Heading West

Heading West

×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Delusions of Grandeur

Delusions of Grandeur

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Net

The Net

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Atlantis: The Lost Empire

Atlantis: The Lost Empire

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Perfect Storm

The Perfect Storm

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Austin Powers in Goldmember

Austin Powers in Goldmember

2002
×
Read the review Edit this entry  
31
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ride Like a Girl

Ride Like a Girl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Shrek Forever After

Shrek Forever After

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Murder Among the Mormons

Murder Among the Mormons

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Butch Cassidy and the Sundance Kid

Butch Cassidy and the Sundance Kid

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
8 Mile

8 Mile

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Better Off Dead...

Better Off Dead...

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
American Pie Presents: Girls' Rules

American Pie Presents: Girls' Rules

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
F9

F9

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Team America: World Police

Team America: World Police

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Greenland

Greenland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Loki

Loki

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love & Basketball

Love & Basketball

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Peter Rabbit 2: The Runaway

Peter Rabbit 2: The Runaway

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry