Sort by

elias has logged 142 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
First Man

First Man

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Slice

Slice

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Constantine: City of Demons - The Movie

Constantine: City of Demons - The Movie

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
First Girl I Loved

First Girl I Loved

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Elephant

Elephant

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cam

Cam

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The House of Tomorrow

The House of Tomorrow

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Slender Man

Slender Man

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Totem

Totem

2017
×
Read the review Edit this entry  
22
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Time Freak

Time Freak

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Meg

The Meg

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Blue Lips

Blue Lips

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Apostle

Apostle

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Malevolent

Malevolent

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Saw III

Saw III

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Justice League: Doom

Justice League: Doom

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Justice League: War

Justice League: War

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Nun

The Nun

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Saw II

Saw II

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Saw

Saw

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Insidious: Chapter 3

Insidious: Chapter 3

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Batman vs. Robin

Batman vs. Robin

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Insidious

Insidious

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry