RSS feed for SilentDawn
  • Domino

    ★★½

  • Ma

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Avengement

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • A Hidden Life

    ★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Atlantics

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Wine Country

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Initials S.G.

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★½

  • Someone Great

  • Rilakkuma and Kaoru

    ★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★½

  • Guava Island

    ★★½

  • In Dog Years

    ★★★★½

  • Hellboy

    ½

  • Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★½

  • Us

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★½

  • Dumbo

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★

  • The Beach Bum

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★★

  • Leaving Neverland

  • Knives and Skin

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • High Flying Bird

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★★½

  • The Vast of Night

    ★★★½

  • The Report

    ★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • Honey Boy

    ★★★★

  • The Lodge

    ★½

  • The Farewell

    ★★★½

  • Late Night

    ★½

  • Apollo 11

    ★★★½

  • Serenity

  • Glass

    ★★

  • Escape Room

  • Holmes & Watson

    ★★½

  • Welcome to Marwen

  • LOCAL58 - Real Sleep

    ★★★½

  • Vice

    ★★★½

  • The Mule

    ★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • Aquaman

    ★★★★★

  • Mowgli: Legend of the Jungle

  • The Christmas Chronicles

    ★★★½

  • The Best Buy Employee

  • Bird Box

    ★½

  • Adam Sandler: 100% Fresh

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ½

  • The Haunting

    ★★★★

  • Goosebumps 2: Haunted Halloween

    ★★★★

  • The Head Hunter

    ★★★★

  • Hell Fest

    ★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½