RSS feed for SilentDawn
  • Overlord

    ★★½

  • Apostle

    ★★

  • The Perfection

    ★★★

  • Green Book

    ★★★★

  • The Standoff at Sparrow Creek

    ★★★

  • Her Smell

    ★★

  • High Life

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • Widows

    ★★★★★

  • Halloween

    ★★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★

  • The Nightingale

    ★★

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★★★

  • The Predator

    ½

  • At Eternity's Gate

    ★★½

  • Dragged Across Concrete

    ★★★★★

  • The Nun

    ★★★★½

  • Sunset

    ★★★

  • Peterloo

    ★★★★½

  • Suspiria

    ★★½

  • The Other Side of the Wind

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Little Stranger

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • A Simple Favor

    ★★

  • First Man

    ★★★★½

  • Roma

    ★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • LOCAL58 - Show For Children

    ★★★½

  • The Meg

    ★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • Ocean's Eight

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • Tag

    ★★★

  • Knife+Heart

    ★★★½

  • Burning

    ★★★½

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★★★

  • Gotti

  • The House That Jack Built

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Climax

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Dirty Computer

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Puppet Master: The Littlest Reich

  • I Feel Pretty

    ★★★

  • Rampage

    ★½

  • Pacific Rim: Uprising

  • Ready Player One

    ★★★

  • Upgrade

    ★★★½

  • Blockers

    ★★★★

  • Support the Girls

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★½

  • The Strangers: Prey at Night

    ★★★★½

  • Tomb Raider

    ★★½

  • Game Night

    ★★★

  • Unsane

    ★★★

  • Luz

    ★★½

  • John McEnroe: In the Realm of Perfection

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • The Cloverfield Paradox

  • The 15:17 to Paris

    ★★

  • Black Panther

    ★★

  • Pass Over

    ★★★★