• The Flash

  • Ricky Gervais: SuperNature

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★★½

  • Return to Space

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Infinite Storm

    ★½

  • Deep Water

    ★★½

  • Ambulance

    ★★½

  • X

    ★★½

  • The Cellar

    ★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • No Exit

    ★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Maid

  • The Chestnut Man

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Schumacher

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★½

  • Money Heist: From Tokyo to Berlin

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★

  • The Innocents

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Till Death

    ★½

  • Luca

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • F9

  • Cruella

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Oxygen

    ★★★½

  • Things Heard & Seen

    ★★

  • Wrath of Man

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Seaspiracy

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • The Fallout

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Mass

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★½

  • The Minimalists: Less Is Now

    ★½

  • Death to 2020

    ★★★½

  • The Grand Tour Presents: A Massive Hunt

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • The Call

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Two Distant Strangers