Ben has logged 25 entries for films during January 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Nate & Margaret

Nate & Margaret

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Everything or Nothing

Everything or Nothing

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Dredd

Dredd

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hatchet II

Hatchet II

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ninja III: The Domination

Ninja III: The Domination

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Crawlspace

Crawlspace

1986
×
★★★★
Edit this entry  
20
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★½
Edit this entry  
19
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★
Edit this entry  
19
Deep Rising

Deep Rising

1998
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Veteran

The Veteran

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Operation: Daybreak

Operation: Daybreak

1975
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Queens of Comedy

The Queens of Comedy

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hellraiser III: Hell on Earth

Hellraiser III: Hell on Earth

1992
×
★★★
Edit this entry  
17
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★★
Edit this entry  
17
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★
Edit this entry  
09
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Harsh Light of Day

The Harsh Light of Day

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Hard to Die

Hard to Die

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Max Manus: Man of War

Max Manus: Man of War

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Texas Chainsaw 3D

Texas Chainsaw 3D

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Grabbers

Grabbers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry