Ben has logged 21 entries for films during April 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Season of the Witch

Season of the Witch

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lords of Salem

The Lords of Salem

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★★
Edit this entry  
21
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The 51st State

The 51st State

2001
×
★★★★
Edit this entry  
10
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★★
Edit this entry  
09
247°F

247°F

2011
×
Read the review Edit this entry  
08
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Unknown

Unknown

2011
×
★★★
Edit this entry  
07
Rock of Ages

Rock of Ages

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Allan Quatermain and the Lost City of Gold

Allan Quatermain and the Lost City of Gold

1986
×
★★★
Edit this entry  
05
Beneath the Darkness

Beneath the Darkness

2011
×
★★½
Edit this entry  
03
Queen of the Damned

Queen of the Damned

2002
×
★★½
Edit this entry  
03
Romeo Must Die

Romeo Must Die

2000
×
★★½
Edit this entry  
02
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Brave

Brave

2012
×
★★
Edit this entry  
01
Speed 2: Cruise Control

Speed 2: Cruise Control

1997
×
★★★
Edit this entry  
01
Speed

Speed

1994
×
★★★★
Edit this entry