• The Babysitter: Killer Queen

  • Host

    ★★★★

  • #Alive

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Yummy

  • Zombieland: Double Tap

    ½

  • Can You Keep a Secret?

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • The Wretched

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • Midsommar

    ★★★★

  • Daughter of the Wolf

  • When They See Us

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★

  • Us

    ★★★★

  • Stuber

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • Triple Frontier

    ★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½

  • Horror Noire: A History of Black Horror

    ★★★★½

  • Little Monsters

    ★★

  • Romantic Comedy

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • Apostle

  • Maniac

    ★★★★★

  • The Perfection

    ★★★½

  • Widows

    ★★★★★

  • Halloween

    ★★★★★

  • The Nun

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★

  • The Convent

  • Patient Zero

    ½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • The Meg

    ★★★½

  • The Equalizer 2

    ★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Deadpool 2

    ★★

  • Life of the Party

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★

  • Truth or Dare

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Game Night

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★★★

  • The Cloverfield Paradox

  • Peter Rabbit

    ½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • American Animals

    ★★★★

  • The Post

    ★★★