Lori has logged 62 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rock of Ages

Rock of Ages

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
My Name Is Bruce

My Name Is Bruce

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Excalibur

Excalibur

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Thing

The Thing

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Doom Asylum

Doom Asylum

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Vampire Hunter D

Vampire Hunter D

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
Read the review Edit this entry  
05
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Pride and Prejudice and Zombies

Pride and Prejudice and Zombies

2016
×
Read the review Edit this entry  
02
Dracula

Dracula

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Death Sentence

Death Sentence

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
22
It

It

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Doghouse

Doghouse

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Omen III: The Final Conflict

Omen III: The Final Conflict

1981
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
When They See Us

When They See Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Gothika

Gothika

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ringu

Ringu

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Horror Noire: A History of Black Horror

Horror Noire: A History of Black Horror

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Widows

Widows

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry