Nosh Milkinson has logged 434 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
We the Animals

We the Animals

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Tale

The Tale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Welcome to Marwen

Welcome to Marwen

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Vice

Vice

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
On Her Shoulders

On Her Shoulders

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Aquaman

Aquaman

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Colette

Colette

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Smallfoot

Smallfoot

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Precious

Precious

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Avatar

Avatar

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Reader

The Reader

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Border

Border

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Frost/Nixon

Frost/Nixon

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Atonement

Atonement

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Milk

Milk

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Front Runner

The Front Runner

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Darkest Minds

The Darkest Minds

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Private Life

Private Life

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Nobody's Fool

Nobody's Fool

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Creed

Creed

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Rocky Balboa

Rocky Balboa

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry