• The King's Man

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

    ★★★★½

  • 8-Bit Christmas

    ★★★½

  • Love Hard

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • V/H/S/94

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Kissing Booth 3

  • Free Guy

    ★★★

  • Vivo

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Old

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Werewolves Within

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • F9

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

  • Army of the Dead

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★½

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★

  • Coming 2 America

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Boss Level

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Space Sweepers

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Dig

    ★★★

  • Ratatouille: The TikTok Musical

    ★★

  • Burrow

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Prom

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • A Concerto Is a Conversation

    ★★★½

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Psycho Goreman

    ★★★★★

  • Over the Moon

    ★★★

  • Soul

    ★★★★