• Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • Jurassic World

    ★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • Furious 7

    ★★★★

  • Tangerine

    ★★★½

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★½

  • Interstellar

    ★★★★

  • John Wick

    ★★★½

  • Fury

  • Inherent Vice

    ★★★½

  • Gone Girl

    ★★★★

  • The Duke of Burgundy

  • Dinosaur 13

    ★★½

  • Deepsea Challenge

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy

  • Transformers: Age of Extinction

    ★★★

  • 22 Jump Street

    ★★★

  • Edge of Tomorrow

    ★★★½

  • Saint Laurent

    ★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • The Raid 2

    ★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★½

  • The Tale of the Princess Kaguya

    ★★★★★

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★

  • The Counselor

    ★★★½

  • Cloudy with a Chance of Meatballs 2

    ★★★

  • Tim's Vermeer

    ★★★½

  • The Wind Rises

    ★★★★½

  • The World's End

    ★★★½

  • The Lone Ranger

    ★★½

  • This Is the End

    ★★★½

  • Only God Forgives

    ★★★★½

  • The Bling Ring

    ★★★½

  • Fast & Furious 6

    ★★★½

  • Ernest & Celestine

    ★★★½

  • Django Unchained

    ★★★★

  • Lincoln

    ★★★★

  • Dredd

    ★★★★

  • Frances Ha

    ★★★★½

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★

  • Gambit

    ★★★

  • Mission: Impossible - Ghost Protocol

    ★★★★

  • Happy Feet Two

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

    ★★★

  • Shutter Island

    ★★★★

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★½

  • Cloudy with a Chance of Meatballs

    ★★★★

  • A Serious Man

  • Tropic Thunder

    ★★★★

  • Ponyo

    ★★★★

  • The Mist

    ★★★

  • Happy Feet

    ★★★

  • Black Book

    ★★★★

  • Marie Antoinette

    ★★★★½

  • The New World

    ★★★★

  • Harry Potter and the Goblet of Fire

    ★½

  • Brokeback Mountain

    ★★★★

  • The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

    ★★★★½

  • The Life Aquatic with Steve Zissou

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

    ★★★★½

  • 2046

    ★★★★

  • Shaun of the Dead

    ★★★★

  • Monster

    ★★★★

  • Catch Me If You Can

    ★★★★

  • 25th Hour

    ★★★★

  • Signs

    ★★½

  • Punch-Drunk Love

  • Harry Potter and the Philosopher's Stone

    ★★★

  • Hannibal

    ★★★

  • Battle Royale

    ★★★½

  • O Brother, Where Art Thou?

    ★★★★½