• Amsterdam

  • Not Okay

    ★★★

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★★½

  • Mr. Malcolm's List

    ★★★

  • Persuasion

    ★★½

  • Birthday (Bad Kid Stuff)

  • Catopolis

  • Elvis

    ★★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Jibaro

  • Bad Travelling

  • The Staircase

    ★★★★

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★★½

  • Anatomy of a Scandal

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • House Comes with a Bird

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Windfall

    ★★★

  • The Batman

    ★★★

  • The Outfit

    ★★★

  • Pam & Tommy

    ★★★★

  • Behind the Scenes With Jane Campion

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★½

  • Fresh

    ★½

  • Honoring a Broadway Legacy: Behind the Scenes of tick, tick...Boom!

  • The King's Daughter

    ★★★

  • Ted Lasso: The Missing Christmas Mustache

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Robin Robin

    ★★★

  • Attack of the Hollywood Clichés!

  • No Time to Die

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Silent Night

    ★★★★

  • Nightbooks

    ★★★

  • My Son

    ★★★½

  • Benediction

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★

  • Montana Story

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • Cyrano

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★

  • Being James Bond

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★★★