Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Bad Education

Bad Education

2004
×
★★★★
Edit this entry  
13
Taipei Story

Taipei Story

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Day After

The Day After

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
Spree

Spree

2020
×
★★½
Edit this entry  
13
Badder Ben: The Final Chapter

Badder Ben: The Final Chapter

2017
×
★★
Edit this entry  
12
Butterfly Kisses

Butterfly Kisses

2018
×
★★½
Edit this entry  
12
Claire's Camera

Claire's Camera

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1980
×
★★★
Edit this entry  
11
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
Edit this entry  
10
Beasts Clawing at Straws

Beasts Clawing at Straws

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★½
Edit this entry  
06
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
Edit this entry  
06
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★
Edit this entry  
06
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★½
Edit this entry  
03
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Pretending I'm a Superman: The Tony Hawk Video Game Story

Pretending I'm a Superman: The Tony Hawk Video Game Story

2020
×
Edit this entry  
02
Michael Palin in North Korea

Michael Palin in North Korea

2018
×
Edit this entry  
01
Four Flies on Grey Velvet

Four Flies on Grey Velvet

1971
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Truth

The Truth

2019
×
★★★½
Edit this entry  
31
Air Doll

Air Doll

2009
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Cat o' Nine Tails

The Cat o' Nine Tails

1971
×
★★★½
Edit this entry  
30
Carne

Carne

1991
×
Edit this entry  
30
The Third Murder

The Third Murder

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
I Stand Alone

I Stand Alone

1998
×
★★★½
Edit this entry  
29
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Seoul Station

Seoul Station

2016
×
★★
Edit this entry  
29
Opera

Opera

1987
×
★★★½
Edit this entry  
27
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
Edit this entry  
27
Inception: The Cobol Job

Inception: The Cobol Job

2010
×
Edit this entry  
26
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Edit this entry  
25
Peninsula

Peninsula

2020
×
★★
Edit this entry  
24
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
I Wish

I Wish

2011
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Wicker Man

The Wicker Man

2006
×
Edit this entry  
22
New World

New World

2013
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★
Edit this entry  
16
Nightmare Beach

Nightmare Beach

1989
×
★★★½
Edit this entry  
16
Dragon Inn

Dragon Inn

1967
×
★★★★
Edit this entry  
15
Birth

Birth

2004
×
★★★½
Edit this entry  
07
Pastoral: To Die in the Country

Pastoral: To Die in the Country

1974
×
★★★★
Edit this entry  
06
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2017
×
Edit this entry  
06
Ju-on: Origins

Ju-on: Origins

2020
×
Edit this entry  
05
Host

Host

2020
×
★★
Edit this entry  
03
I'll Be Gone in the Dark

I'll Be Gone in the Dark

2020
×
Edit this entry  
02
Kagemusha

Kagemusha

1980
×
★★★★
Edit this entry  
02
Werckmeister Harmonies

Werckmeister Harmonies

2000
×
★★★★½
Edit this entry