• Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 1917

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★★★

  • Mandy

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • The Tree of Life

    ★★★★★

  • The Fountain

    ★★★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★★

  • Amadeus

    ★★★★★

  • The Getaway

    ★★★★½

  • His Girl Friday

    ★★★★