• tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Antlers

    ★★★½

  • The Rescue

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • Boiling Point

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Blood Red Sky

    ★★★½

  • Old

    ★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • Lamb

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Werewolves Within

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • F9

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Cliff Walkers

    ★★½

  • Wrath of Man

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Ascendant

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Every Breath You Take

    ★★

  • The Unholy

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • My Name Is Gulpilil

    ★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★

  • Coming 2 America

    ★★★

  • Best Sellers

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • Us Again

    ★★★½

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★½

  • Creation Stories

    ★★

  • Chaos Walking

    ★★★

  • Boss Level

    ★★★

  • Endgame

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Land

    ★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★★½

  • Playing with Sharks

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • News of the World

    ★★★½

  • Shock Wave 2

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Dry

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • Monster Hunter

    ★★½

  • Caught in Time

    ★★★

  • Riders of Justice

    ★★★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★½

  • Josee, the Tiger and the Fish

    ★★★

  • Occupation: Rainfall

    ★★½

  • The Craft: Legacy

    ★★★

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Carrie's Doing Great

    ★★★½