Simon has logged 37 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lords of Chaos

Lords of Chaos

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Man Who Killed Don Quixote

The Man Who Killed Don Quixote

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Chained for Life

Chained for Life

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cam

Cam

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Donnybrook

Donnybrook

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Holiday

Holiday

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
I Used to Be Normal: A Boyband Fangirl Story

I Used to Be Normal: A Boyband Fangirl Story

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Between Worlds

Between Worlds

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Tenacious D in Post-Apocalypto

Tenacious D in Post-Apocalypto

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Quit Your Life

Quit Your Life

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Modest Heroes

Modest Heroes

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Level Sixteen

Level Sixteen

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ladyworld

Ladyworld

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
School's Out

School's Out

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Deadwax

Deadwax

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dogman

Dogman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shadow

Shadow

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Standoff at Sparrow Creek

The Standoff at Sparrow Creek

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Overlord

Overlord

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Slut in a Good Way

Slut in a Good Way

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
After the Screaming Stops

After the Screaming Stops

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
You Might Be the Killer

You Might Be the Killer

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Apostle

Apostle

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Border

Border

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Wolf House

The Wolf House

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Unthinkable

The Unthinkable

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry