Sort by
  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Luck

    ★½

  • Skinamarink

    ★★★★

  • Paws of Fury: The Legend of Hank

    ★★★

  • Lightyear

    ★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • RRR

    ★★★★½

  • The Bad Guys

    ★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Old

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Annette

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Cruella

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Street Gang: How We Got to Sesame Street

    ★★★½

  • Ratatouille: The TikTok Musical

  • Long Toast

    ★★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • Feels Good Man

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Cats

    ½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Klaus

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★★½

  • Waves

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★