• The Harder They Fall

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Killing

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • The Magnificent Ambersons

    ★★★★½

  • Dumbo

    ★★★★

  • A Fish Called Wanda

    ★★★★

  • The Muppets

    ★★★★

  • The Shawshank Redemption

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

    ★★★★★

  • Little Shop of Horrors

    ★★★★

  • It's a Wonderful Life

    ★★★★½

  • The Shop Around the Corner

    ★★★★½

  • Spider-Man

    ★★★½

  • The Conversation

    ★★★★★

  • Millennium Actress

    ★★★★½