Simon has logged 39 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Malice

Malice

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Safety Not Guaranteed

Safety Not Guaranteed

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tolkien

Tolkien

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Witches of Eastwick

The Witches of Eastwick

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Elizabeth: The Golden Age

Elizabeth: The Golden Age

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wildling

Wildling

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Gothika

Gothika

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Mole Agent

The Mole Agent

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Blood Diamond

Blood Diamond

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Elizabeth

Elizabeth

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Wendy

Wendy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Sweetheart

Sweetheart

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Endings, Beginnings

Endings, Beginnings

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Akira

Akira

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Chappaquiddick

Chappaquiddick

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Cherry

Cherry

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Allen v. Farrow

Allen v. Farrow

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Radioactive

Radioactive

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Batman: Hush

Batman: Hush

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Manifesto

Manifesto

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jeffrey Epstein: Filthy Rich

Jeffrey Epstein: Filthy Rich

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Antebellum

Antebellum

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Superintelligence

Superintelligence

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
Notes on a Scandal

Notes on a Scandal

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Adrift

Adrift

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Runaways

The Runaways

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mystic Pizza

Mystic Pizza

1988
×
★★½
Edit this entry  
01
Locked Down

Locked Down

2021
×
★½
Read the review Edit this entry