Sort by

Symon has logged 23 entries for films during March 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Frank

Frank

2014
×
Edit this entry  
30
Truth

Truth

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Woman of the Year

Woman of the Year

1942
×
★★
Edit this entry  
26
The Man from Nowhere

The Man from Nowhere

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dating Amber

Dating Amber

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
On Chesil Beach

On Chesil Beach

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
On the Waterfront

On the Waterfront

1954
×
★★★½
Edit this entry  
18
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Body Heat

Body Heat

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Waking Life

Waking Life

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Burning Plain

The Burning Plain

2008
×
★★
Edit this entry  
07
The Man Who Killed Don Quixote

The Man Who Killed Don Quixote

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★½
Edit this entry  
04
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Nobody

Nobody

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Princess Cyd

Princess Cyd

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Edit this entry