Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Madame Web

Madame Web

2024
×
Read the review Edit this entry  
18
Players

Players

2024
×
★★★
Edit this entry  
17
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Iron Claw

The Iron Claw

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Edit this entry  
13
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Edit this entry  
10
Thor

Thor

2011
×
★★★
Edit this entry  
09
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★
Edit this entry  
09
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★
Edit this entry  
08
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Underdoggs

The Underdoggs

2024
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Rampage

Rampage

2018
×
★★
Edit this entry  
07
Sideways

Sideways

2004
×
★★★★
Edit this entry  
06
Role Play

Role Play

2024
×
★★
Edit this entry  
05
Con Air

Con Air

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Argylle

Argylle

2024
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Rock

The Rock

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
BlackBerry

BlackBerry

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Orion and the Dark

Orion and the Dark

2024
×
★★★
Edit this entry  
01
The Greatest Night in Pop

The Greatest Night in Pop

2024
×
★★★
Edit this entry  
01
Masters of the Universe

Masters of the Universe

1987
×
★★★
Edit this entry  
01
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★★
Edit this entry  
30
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★
Edit this entry  
29
Mean Girls

Mean Girls

2024
×
★★★
Edit this entry  
26
All of Us Strangers

All of Us Strangers

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
King Kong

King Kong

2005
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Creator

The Creator

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★★
Edit this entry  
12
Lift

Lift

2024
×
★★
Edit this entry