Sort by

I. Simon has logged 35 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Kill List

Kill List

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hardcore Henry

Hardcore Henry

2015
×
Read the review Edit this entry  
27
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★½
Edit this entry  
26
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
6 Balloons

6 Balloons

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Heathers

Heathers

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Peter Rabbit

Peter Rabbit

2018
×
★½
Edit this entry  
21
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★
Edit this entry  
18
Jellyfish

Jellyfish

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Captain Underpants: The First Epic Movie

Captain Underpants: The First Epic Movie

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Edit this entry  
10
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Bye Bye Man

The Bye Bye Man

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
08
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Blame

Blame

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Goodbye Christopher Robin

Goodbye Christopher Robin

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Jaws

Jaws

1975
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Hellboy II: The Golden Army

Hellboy II: The Golden Army

2008
×
★★★½
Edit this entry  
03
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Edit this entry  
02
Unsane

Unsane

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Traffic

Traffic

2000
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry